VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė sutartį su personalo atrankos įmone „Amber team“ dėl kandidatų paieškos į Klaipėdos uosto kapitono pareigas. Gavus pretendentų sąrašą, vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, bus skelbiamas konkursas uosto kapitono pareigoms užimti.

„Klaipėdos uosto kapitono darbas yra ypač atsakingas ir svarbus. Jis užtikrina uosto veiklą, susijusią su laivyba, priima atsakingus sprendimus, taip pat jo atsakomybė yra uosto priežiūra, hidrografiniai, navigaciniai dalykai ir kita. Dėl to siekiame, kad uosto kapitonas būtų parinktas labai atsakingai. Mes nusprendėme eiti rinkos tyrimo ir atrankos keliu, tai yra samdyti įmonę, kuri atrinktų bazinį galimų kandidatų sąrašą. Paskui, vadovaudamiesi Vyriausybės nutarimu, skelbsime konkursą, kurio metu ir bus parinktas uosto kapitonas“, – išplatintame pranešime cituojamas Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Įmonė, su kuria pasirašyta sutartis, įsipareigojo per maždaug pusantro mėnesio, atlikusi kandidatų paiešką bei vertinimą, pateikti reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą. Sutarties trukmė, įskaitant konsultavimo paslaugą konkurso metu – trys mėnesiai.

Reikalavimai uosto kapitonui yra apibrėžti Klaipėdos uosto įstatyme ir pareiginiuose nuostatuose. Pagal Uosto įstatymą uosto kapitono pareigas gali eiti laivavedys, mokantis valstybinę ir anglų kalbas bei turintis aukštąjį jūrinį išsilavinimą ir ne trumpesnį kaip penkerių metų plaukiojimo jūrų laivo, kurio bendroji talpa 3 000 ir daugiau tonų, kapitonu stažą.

Šiuo metu laikinai Klaipėdos uosto kapitono pareigas eina kapitonas Gintaras Paluckas, pastaruoju metu dirbęs Uoto direkcijos laivų eismo tarnyboje. Klaipėdos uostas be nuolatinio kapitono liko praėjusių metų rudenį, kai į pensiją išėjo uosto kapitonas Adomas Alekna.

Teksto šaltinis: www.15min.lt/aktualu/Lietuva